METTLER’in kök hücre serisinde : Patentli teknoloji (Complex PhytoCellTec ™) ile İsviçre Elma Kök Hücresi (Uttwiler Spätlauber Apple Stem Cells) kullanılmıştır.

Kök hücreler, kendi durumlarını korurken sayısız döngü ve hücre bölünmesinden geçme yeteneğine sahip olmaları açısından son derece benzersizdir. Kök hücreler, türlere kendilerini yenileme ve onarma yeteneği sağlar ve kendilerini aynı dokudaki diğer hücre tiplerine dönüştürebilirler. Temel rollerinden biri, ölmekte olan hücreleri yenilemek ve hasarlı dokuyu yeniden oluşturmaktır. Sadece İsviçre’de yetişen ve dünyada kozmetik alanında kullanılan en değerli 3 ham maddeden biri olan “Uttwiler Spätlauber” elmasının kök hücresi cilt üzerinde benzersiz bir etkiye sahiptir:
  • Öncelikle, cilt hücrelerinin yenilenmesini destekler. Bu sayede, ciltteki yaşlanma belirtilerini kalıcı olarak azaltır.
  • Antioksidan özellikleri sayesinde serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltabilir ve cildin genç ve sağlıklı kalmasını sağlar.
  • Kök hücreler ciltteki melanin (Melanin, cilt rengini belirleyen bir pigmenttir ve fazla üretildiğinde lekeler oluşabilir) üretimini düzenler. Bu sayede ciltteki kırışıklıkları ve lekeleri azaltır.
  • Tüm mettler ürünlerinde olduğu gibi likit kristal yapısı sayesinde cilt tarafından hızla emilir ve nem dengesini korur.

Seçtiğiniz ürün sepetinize eklenmiştir.